the impossible game 2 – Recenzja gry

The impossible game 2

Dużo się mówi o Elden Ring i różnych soulsimilarach, ale jeśli chcesz rzucić kontrolerem, zatrzymaj się i przeczytaj tę recenzję gry The Impossible Game 2, która sprawia, że wszelkie dalsze dyskusje na temat trudności i frustracji stają się zupełnie nieistotne. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że kontroler to tak naprawdę smartfon, więc lepiej nie ulegać zbytnio destrukcyjnym impulsom, ale nie będzie to łatwe.

Jeśli nie wiesz, o czym mówimy, to jest to rodzaj rytmicznej platformówki z elementami endless runner, w której musimy zasadniczo starać się dotrzeć kwadratem do dna zawiłych poziomów za pomocą jednego przycisku, który może mieć kilka zastosowań.

Sytuację komplikuje obecność różnego rodzaju przeszkód i skomplikowanych struktur platformowych, które sprawiają, że normą staje się próbowanie i popełnianie błędów, a ciągłe ponawianie prób jest podkreślane przez bezlitosny licznik na środku ekranu, który pokazuje liczbę prób podjętych w celu ukończenia poziomów (i który regularnie osiąga absurdalne liczby).

The Impossible Game 2 jest zaciekle trudna, ale ma tę szczególną konstrukcję, która sprawia, że chcesz próbować dalej i walczyć z nadciągającą frustracją: struktura poziomów jest skomplikowana, ale nie nazbyt niesprawiedliwa, a z każdą „śmiercią” uświadamiasz sobie, jak mogłeś poprawić swoje wyniki, przesuwając ostatni skok o milimetr lub działając o ułamek sekundy wcześniej. Natychmiastowy restart z ostatniego punktu kontrolnego wyzwala klasyczny automatyzm „ostatnia próba i koniec”, który w końcu doprowadza nas do wielogodzinnego męczenia się z tym bezlitosnym niszczycielem systemu nerwowego.

Gra jest jeszcze bardziej niemożliwa

Skrajny minimalizm, który charakteryzuje estetykę gry The Impossible Game 2, można znaleźć w każdym jej aspekcie, począwszy od głównego bohatera, który jest kwadratem. Geometryczna figura, o której mowa, po prostu ślizga się po platformach, ale to od nas zależy, czy dotkniemy ekranu, aby skoczyć, czy przytrzymamy, aby skakać po kolei, czy też będziemy działać na różne sposoby w zależności od power-upów, które znajdziemy na poziomach. Poza podstawowymi skokami, w miarę postępów w grze ciągle napotykasz na dodatkowe zmienne, które zmieniają standardową rozgrywkę: „pistolety”, które pozwalają niszczyć fragmenty scenerii (ale z możliwością oddania jednego strzału, więc pamiętaj o ocenie), podwójne skoki, przełączniki, które otwierają lub zamykają przejścia, bieg wsteczny, który odwraca ruch i inne elementy, które zmieniają ustawienie platform – to wszystko cechy, które wzbogacają grę i zawsze utrzymują koncentrację na natychmiastowej akcji. Aby pomóc w pokonaniu szczególnie trudnych punktów, można aktywować kilka zużywalnych wspomagaczy, takich jak autopilot czy spowolnienie, ale są one dostępne w bardzo ograniczonych ilościach, chyba że chcesz skorzystać z zakupów w aplikacji.

Kluczowym dodatkiem w tym drugim rozdziale jest możliwość gry wieloosobowej: oprócz specjalnie organizowanych meczów lokalnych, najciekawszym trybem jest prawdopodobnie battle royale, w którym bierze udział do 60 graczy. Jest to wyścig z punktami kontrolnymi, w którym trzeba osiągnąć różne cele w określonym czasie, w przeciwnym razie zostanie się wyeliminowanym.

Ostatni, który pozostanie aktywny, wygrywa grę, co stanowi wyzwanie na naprawdę wysokim poziomie. Jest to dodatek, który może stanowić znaczny bodziec dla bardziej doświadczonych i utalentowanych graczy, którzy mogą poświęcić się bezpośredniej rywalizacji. Dodatkowym atutem pakietu jest ciekawy edytor poziomów, który może potencjalnie rozszerzać zawartość gry w nieskończoność.

Grafika dostępna w The Impossible Game 2

Minimalistyczny wygląd doskonale pasuje do akcji gry, a także wyróżnia się atrakcyjnym stylem: oczywiście grafika nie jest elementem dominującym, ale udało się stworzyć niezwykłą spójność między rozgrywką a estetyką, także dzięki rytmicznej ścieżce dźwiękowej, która podkreśla i popycha akcję w czasie. The Impossible Game 2 jest dystrybuowana jako gra free-to-play z mikrotransakcjami.

Choć są one opcjonalne i niewymuszone (niektóre dotyczą estetycznego dostosowania placu, inne pozwalają na zakup dodatkowych dopalaczy), to jednak kilka ważniejszych dotyczy zakupu Achievement Pass, który ma pewne znaczenie, ponieważ pozwala na odblokowanie niektórych bonusowych poziomów.

Similar Posts